Diagnózy

Trh kože (12.11.2017)

 

Cieľom Trhu kože je odtabuizovať a napomôcť búraniu bariér a predsudkov, ktoré vyplývajú z neznalosti a strachu z kožných ochorení, ako aj upriamiť pozornosť na ich riešenia. Súčasne posilniť význam dermatovenerológie a odborníkov z danej oblasti na Slovensku.

V centre Bratislavy v známej Starej tržnici sa v nedeľu 12. novembra 2017 po prvýkrát uskutoční TRH KOŽE, odborné podujatie určené pre širokú verejnosť, v rámci ktorého budú mať návštevníci možnosť konzultovať, informovať sa a diskutovať o známych a menej známych kožných ochoreniach, problémoch, či defektoch, ktoré trápia ich samotných, alebo najbližších. Prítomní budú významní lekári z oblasti dermatológie z celého Slovenska, ktorí budú priamo k dispozícii vo verejných a diskrétnych poradniach kože. Na hlavnom pódiu budú zároveň prebiehať diskusné bloky s lekármi a pacientmi, rozdelené  podľa  tém Trh kože. Trh kože sa zameriava svojim obsahom na klinickú dermatológiu a dermatokozmetiku pre deti a dospelých. Hlavnými témami budú psoriáza, atopický ekzém, akné, melanóm a nádorové ochorenia kože. Trh kože sa bude venovať aj menej známym ochoreniam ako sú hidradenitída, rozacea, či uritikárie. V neposlednom rade bude možné sa poradiť aj v súvislosti s poraneniami kože, ako sú popáleniny, jazvy, či chronické rany.

Bližší prehľad programu po daných tematikách vám pripájame nižšie:

Program Trh koze

Výťažok zo vstupného bude venovaný pacientským organizáciám Spoločnosť psoriatikov a atopikov SR, Bodkáčik – združenie pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Občianske združenie pacientov s dermatologickými malignitami. Príďte teda aj vy podporiť túto akciu, ktorá vám rozšíri obzory, zasúťažite si a spoznáte možno nových príjemných ľudí, ktorí trpia rovnakým alebo podobným kožným ochorením.

trhkoze_adwords300x300px

Sprievodnou akciou Trhu kože budú aj dva typy poradní:

  • VEREJNÉ PORADNE KOŽE       (prihlasovanie bude prebiehať na mieste podujatia, zoznam lekárov a ich poradní nájdete na: http://trhkoze.sk/lekari/ )
  • DISKRÉTNE PORADNE KOŽE  (online prihlásenie bude možné už od 1.11.2017)

Postup pri poukázaní 2% z dane (2023)

Pri poukázaní darcovstva 2% zo zaplatenej dane je nutné z pohľadu zamestnanca dodržať tieto termíny: ֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍ …

Veľká vianočná súťaž

Keďže sa nám nezadržateľne blížia VIANOCE, prichystali sme si pre vás súťaž o hodnotné ceny. Radi vás obdarujeme …

Edukačné aktivity pokračujú aj v mesiaci november/december

Milí priatelia, v rámci projektu „Aj s handicapom to zvládneš“ sme zorganizovali s pomocou Nadácie Pontis …