Diagnózy

Skoncujte s pálením a svrbením

Príroda vám ukáže cestu

Celé sa to začalo v obchode so spodným prádlom, našla som si krásny set, ktorým som jednoducho musela mať. Krátko potom, čo som si ho prvýkrát obliekla sa objavili problémy. Najprv boli len veľmi nenápadné, no jemné svrbenie v intímnych oblastiach sa postupne vystupňovalo až do neznesiteľného pálenia.

Hľadala som chybu v spomínanom novom prádle, nepríjemné symptómy sa však nevytrácali už ani pri iných, starších kúskoch z mojej zásuvky. Vymenila som preto prášok, no ani to nezabralo, začala som premýšľať, či nie je zdroj môjho trápenia inde ukrytý v mojom tele. Keďže išlo o veľmi delikátnu záležitosť, ani som nechcela pomyslieť na návštevu lekárne. Naozaj som sa necítila na rozhovor pri okienku s početným publikom za mojím chrbtom.

Ako väčšina zúfalých pacientov som sa preto poobzerala na internete, skúšala som všetko, od rád online špecialistov na odborných fórach až po šarlatánske stránky. Bylinkové čaje, obklady, kúpele ani “čínske” mastičky nepriniesli absolútne nič, svrbenie nie a nie ustúpiť.  Pýtate sa prečo som nešla k lekárovi? Jednoducho som si hovorila, že so svrbením, akokoľvek intenzívnym, predsa nebudem otravovať odborníka. Ten má vážnejšie prípady, ktoré musí riešiť. Nakoniec ma ale svrbenie a pálenie donútilo zamieriť do čakárne a podrobiť sa toľko odkladanému vyšetreniu. Ani ono však neskoncovalo tento márny boj, testy nepriniesli žiadny konkrétny dôvod, pre ktorý by som mala trpieť. Ja som ale nemohla už ani spávať a problémy mi začínali ničiť aj vzťah s priateľom.

Odhodlala som sa k ďalšej návšteve u odborníka, nakoniec, po dlhých mesiacoch, ktoré sa krútili len okolo svrbenia, sa objavilo malé svetielko nádeje. Vraj nejaká novinka. Bola som z toho nervózna, do liekov dnes dávajú chemikálie a nik netuší, čo spravia. Lekár ma ale ubezpečil, že ide o čisto prírodný výrobok s výťažkami z ovsa a sečuánskeho korenia (pre tie odborne zdatnejšie ide o avenatramid a zantalen). Až tie mi konečne priniesli úľavu, konečne som už nechodila celá doráňaná a nervózna, po dlhom čase som si mohla večer pokojne sadnúť s priateľom a vychutnať spoločné chvíle, neznesiteľné svrbenie zmizlo.

žiadajte v lekárni

LENITIVA

Postup pri poukázaní 2% z dane (2023)

Pri poukázaní darcovstva 2% zo zaplatenej dane je nutné z pohľadu zamestnanca dodržať tieto termíny: ֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍ …

Veľká vianočná súťaž

Keďže sa nám nezadržateľne blížia VIANOCE, prichystali sme si pre vás súťaž o hodnotné ceny. Radi vás obdarujeme …

Edukačné aktivity pokračujú aj v mesiaci november/december

Milí priatelia, v rámci projektu „Aj s handicapom to zvládneš“ sme zorganizovali s pomocou Nadácie Pontis …