Diagnózy

Deň otvorených dverí v Smrdákoch 2018

Deň otvorených dverí 27. októbra v Kúpeľoch Smrdáky bol v novom šate

Už tradične bol v Kúpeľoch Smrdáky pri príležitosti Svetového dňa psoriázy Deň otvorených dverí.
Tento rok sa však prezliekol do nového šatu. Pestrý sprievodný kultúrny a vzdelávací program
ocenilo viac než 50 návštevníkov a 250 ubytovaných hostí.

Napriek nepriaznivému počasiu sa v informačnom stánku PLK Smrdáky zastavilo vyše 50 záujemcov, ktorí prišli nielen z okolia, ale aj z odľahlejších častí Slovenska: Nitrianskeho, Banskobystrického či dokonca z Prešovského kraja. Registrácia spolu so vstupnými informáciami a darčekom v taške s materiálmi o našich aktivitách, bola prvou novinkou v tento deň. Viacerí využili možnosť rezervovať si špeciálny zľavnený pobyt, či zakúpiť si minerálny kúpeľ v aktuálnej promo cene. Všetci návštevníci podujatia mali možnosť získať radu od odborníkov – dermatovenerológov – aj s odporúčaniami, ako sa starať o svoju kožu, ako sa stravovať a samozrejme získať cenné rady v liečbe psoriázy. Možnosť vyskúšať si minerálny kúpeľ mali nielen dospelí, ale aj deti.

„Hlavným liečebným prostriedkom v Smrdákoch je minerálna voda, ktorá má jedinečné účinky najmä pri liečbe kožných ochorení a ochorení pohybovej sústavy. Má nielen vysokú koncentráciu
terapeuticky účinného sírovodíka (680 mg/l), ale aj minerálov a solí – najmä na báze Na, Mg a Ca
(3400 mg/l), ktoré priaznivo prispievajú k liečebnému účinku. Aj preto bol minerálny kúpeľ odporučený najčastejšie,“ hovorí vedúci lekár Prírodných liečebných kúpeľov Smrdáky, MUDr. Ján
Lidaj.

Marketingoví pracovníci našich kúpeľov ukázali záujemcom počas organizovaných prehliadok celý
kúpeľný areál, detskú balneoterapiu a celkový obraz o kúpeľoch dotvorili prehliadkou výstavy starých fotografií v historickej budove s klasickými kolonádovými stĺpmi. Celú akciu sprevádzali zaujímavé vzdelávacie aktivity v kinosále kúpeľov. Prednášky boli prezentované na rôzne témy – diéta a vplyv na liečbu, psoriáza, atopický ekzém, účinky sírovodíka či inštrukcie ako si podať kúpeľný návrh.

Prednáškový blok bol zakončený veľmi živou diskusiou s kúpeľným lekárom, ktorý odpovedal na
priame i anonymné dotazy. Krátke videá zobrazujúce prehľad kúpeľných procedúr, rôzne životné
príbehy ľudí s kožnými ochoreniami či možnosti výletov v okolí poskytli divákom ďalšiu rovinu nových informácií.

Mažoretky Crazy cats zo Senice pod vedením Ing. Dany Marečkovej spestrili otvorenie druhého
prednáškového bloku. Vo vstupnej hale hotela Centrál sa prezentovali firmy s rôznymi zdravotnými
produktmi, no nechýbala aj Spoločnosť psoriatikov a atopikov Slovenskej Republiky a OZ Bodkáčik. Návštevníci mali možnosť využiť bezplatnú zdravotnú diagnostiku Všeobecnej Zdravotnej Poisťovne SR a líčenie a poradenstvo Mary Kay.

Na záver podujatia boli vylosovaní výhercovia poukazov a rozdaná bohatá tombola. Záverečnú bodku za vydareným dňom urobil koncert talentovanej speváčky a superstaristky Anety Horňákovej a jej klaviristu. Celý deň Otvorených dverí sa niesol v znamení informácií, noviniek, zábavy a dobrej nálady. Budúci rok sú plánované až dva termíny Otvorených dverí – jeden júnový pre deti a jeden októbrový pre dospelých. Už teraz sa na všetkých návštevníkov v Kúpeľoch Smrdáky tešia a opäť chystajú novinky a zaujímavé aktivity.

Lúčime sa…

Veľmi nás zarmútila správa, ktorú nikto z nás nečakal. Opustila nás skvelá žena – dlhodobá členka Spoločnosti …

Liečba atopického ekzému

Liečba atopického ekzému je individálna a vyžaduje si kompexný prístup. Z etiológie atopickej dermatitídy vyplýva, …

Edukačné bloky na tému „Napreduj s nami“

Už na začiatku tohto roka sme si pre vás pripravili edukačné aktivity zamerané na zlepšenie digitálno-komunikačných …